A-WEB

עדי אלון - מייסד ובעלים של A-WEB קידום דיגיטלי

בעידן הדיגיטלי, עורכי דין נדרשים להיות נראים וזמינים ברשת. קידום אתרים אינו רק עניין של נוכחות, אלא של יצירת קשר אמיתי עם לקוחות פוטנציאליים. בואו נצלול לעומק הדברים ונבין איך להפוך את האתר שלכם לכלי שיווקי חזק ביחס לעורכי הדין המתחרים שעדיין שטים באוקייניוס אדום מתחרות קשה במיוחד!

התמהיל הנכון לקידום אתרים לעורכי דין בקצרה:

אסטרטגיה נכונה
אופט' ON PAGE
אופט' OFF PAGE
ניתוח נתונים

השאירו פרטים כדי לבחון את האתר

כיצד הדברים מתקדמים כאשר מדובר בקידום אורגני לעורכי דין בגוגל:

שלב 1: מחקר מילות מפתח יסודי

לפני שמתחילים בכל פעולה, חשוב לבצע מחקר מילות מפתח. זהו הבסיס לכל תהליך קידום. חשוב לזהות את המילים שהלקוחות שלכם מחפשים ולהתאים את התוכן בהתאם ולאחר מכן לבנות אסטרטגיה נכונה עבור עורך הדין בהתאם בצורה יצירתית ולא שבלונית כפי שעושים המתחרים. שימו לב שאסטרטגייה נכונה בקידום אתר של עורך דין היא עניין קריטי ומהווה פרמטר משמעותי בהצלחת הקידום לעומת נישות ותחומים אחרים.

שלב 2: אופטימיזציה של האתר והתכנים

לאחר שזיהינו את מילות המפתח, נעבור לשלב האופטימיזציה. השלב הזה כולל התאמת האתר למנועי חיפוש, שיפור מהירות הטעינה, והפיכתו לנגיש ונוח לשימוש, בעיקר מבחינת המובייל. יש לשים לב כי חווית המשתמש מורכבת מכמה רבדים: החלק הראשוני שבו הגולש נפגש בכניסתו לאתר – עליו להיות מזמין ואטרקטיבי , החלק המשני  שבו כולל את ההתאמה ביחס לשאילתא המחופשת במנוע החיפוש, והחלק השלישי – התהליך שמעבירים את הגולש הפוטנציאלי ( שיכלול מעבר נכון בקישורים בין העמודים באתר מבחינת ההיררכיה שבו). 

שלב 3: כתיבת תוכן משפטי מותאם

תוכן איכותי הוא המפתח לקידום אתרים. חשוב לכתוב תכנים משפטיים מדויקים, מעניינים ומותאמים לקהל היעד שלכם. תכנים אלה יעזרו להפוך גולשים ללקוחות, משום שהגולש הפוטנציאלי יקבל ערך אמיתי ביחס לסוגיה שבה הוא מתלבט ומתקשה. רבים מהגולשים מעוניינים לדעת שעומד מולם בעל מקצוע איכותי שמבין את התחום על בוריו לפני שהם פונים אליו, ולכן איכות התוכן באתר של עורך דין היא קריטית ביחס לשאר הנישות.

שלב 4: בניית קישורים איכותיים

קישורים חיצוניים ופנימיים הם חלק חשוב בקידום האתר. חשוב לבנות קישורים מאתרים אחרים בתחום המשפטי בתמהיל אנקורים נכון, ולשפר את הקישוריות הפנימית באתר שלכם על מנת לייצר עבור האלגוריתם של גוגל התאמה והיררכיה נכונה.

שלב 5: מעקב ושיפור מתמיד

קידום אתרים הוא תהליך דינמי. חשוב לעקוב אחר התוצאות, לבצע מדידות ולשפר את האסטרטגיה בהתאם לתוצאות. שימוש בכלים של גוגל כגון GOOGLE ANALYTICS וכן GOOGLE SEARCH CONSOLE יתנו לכם הרבה מאוד מידע בשימוש נכון על מנת לייעל תהליכים ולשפר המרות בצורה שלא תאמינו!

שלב 6 – בחירת חברת קידום אתרים(ואולי השלב הראשון תלוי איך מסתכלים)

בחירת חברת קידום אתרים היא קריטית. חשוב לבחור חברה עם ניסיון בתחום המשפטי, שמבינה את הדרישות הייחודיות של עורכי דין ויכולה להתאים את הקידום לצרכים הספציפיים שלכם, אך לא פחות מכך, יש לבחור בחברה כזו שתדע לבצע עבודה בשקיפות ובאמינות!

סיכום

קידום אתרים לעורכי דין הוא תהליך מורכב הדורש ידע מקצועי והתמדה. עם הגישה הנכונה והשקעה בכל השלבים הנ”ל, אתרכם יכול להפוך לכלי שיווקי חזק שיביא לכם לקוחות חדשים וישפר את הנראות שלכם ברשת.

נקודות חשובות יותר בפירוט :

זה אפשרי - אבל קידום אתר של עורך דין מצריכה סבלנות יתרה

ציבור עורכי הדין, מודע לעובדה, כי הם מוגבלים באופן שבו הם יכולים לפרסם את עצמם.

יחד עם זאת, באינטרנט יש פחות הגבלות ולכן, זה המקום הטוב ביותר לקבל יותר לקוחות באמצעות זירה זו.

קידום אתרים לעורכי דין, מצריך סבלנות רבה מצד עורכי הדין, היות ותחום זה הינו נפוץ וישנה כמות גדולה של עורכי דין בארץ.

יש להתמקד בקידום האורגני ופחות בקידום הממומן, היות ובגלל התחרות הרבה בין עורכי הדין, מחירי הקליקים מאוד גבוהים וזה עשוי להיות לא משתלם בעליל.

לדוגמא עורך דין גירושין נדרש להתמודד עם תחרות גבוהה במיוחד בשוק המשפטי. לכן, חשוב שעורכי דין אלו ישקיעו בקידום אתרים איכותי וממוקד שיבליט את המומחיות והניסיון הייחודי שלהם בתחום הגירושין. זה יכול לכלול תוכן מותאם אישית, עדויות לקוחות, ומאמרים מקצועיים שמדגישים את הידע וההבנה שלהם בנושאים רגישים ומורכבים אלו.

מי שמקדם אתרים מקצועי ומתמחה בתחום של קידום אתרים לעורכי דין, יכול גם לפרסם באינדקסים של עורכי הדין.

פרסום בפייסבוק למטרת קידום עורכי דין

מי שמתמחה עם קידום אתרים לעורכי דין,יודע כי פשוט יש “לירות לכל הכיוונים” והכוונה היא גם לרשת החברתית הפופולארית מכולם – פייסבוק.

ניתן ליצור קמפיין של לידים וכן, קמפיין הפניות לאתר. יש לפרסם בכמה זירות ולחשב את מחיר הפרסום, כך שהוא יהיה אטרקטיבי ומשתלם מד אחד, אך גם יעיל וכזה שמביא תנועה יפה של גולשים.

יש להיות כל העת עם אצבע על הדופק לכן, מקדמי אתרים לעורכי דין, מבצעים עבודה סיזיפית במשך שעות רבות. יש לציין, כי בכל התחומים המשפטיים התחרות בגוגל היא מאוד גבוהה.

בקידום אתרים לעורכי דין - תוכן משפטי איכותי שיהיה רלוונטי ומתאים לגולשים הוא בגדר חובה!

מה שהגולשים מחפשים באתר של עורך דין הינו מידע. אמנם המאמרים חייבים להיות מקצועיים, אך לא כל עורכי הדין יודעים לכתוב מאמרים, שיהיו מובנים לגולשים.

זו הסיבה שיש לשכור את שירותיו של כותב\ת תוכן מקצועי  עם רקע במשפטים, ידע מקצועי רב וניסיון רב בכתיבה משפטית. גוגל מאנדקס את התכנים וככל שהגולשים ישהו יותר זמן באתר, כך לדוגמא אתר לקוח שלנו בתחום משרד הביטחון,  עורך דין משרד הביטחון למשל, יעלה למקומות הראשונים בגוגל גם גובר.

האמת היא שלא כל מקדם אתרים מכיר את מלאכת קידום אתרים לעורכי דין ולכן, יש לפנות לאדם המתאים, שהוא מקדם מוכר בתחום, אשר כבר יציג הוכחות לגבי קידום מוצלח של אתר עו”ד זה או אחר.

הוספת קישורים לאתרי עורכי דין הינה בגדר חובה!

קידום אתרים אורגני לעורכי דין, אינו יכול להיות יעיל, ללא קישורים נכנסים. התוכן כמובן הינו קריטי בגלל שזהו תחום שנחשב לבין התחרותיים ביותר, ללא תוכן איכותי וקישורים נכנסים מנישה רלוונטית הקידום לא יהיה בר ביצוע.

 

פורומים משפטיים לבוסט כקידום איכותי בתחום עריכת דין

עוד זירה שיכולה לקדם אתרי עורכי דין הינה השתתפותם בפורומים של עורכי דין ואפילו מומלץ לנהל פורום כזה בנושא הספציפי שבו מתמחה עורך הדין המעוניין לקדם את האתר שלו.

התרומה לחשיפה, המוניטין והתנועה, יכולה להיות גבוהה וזו למעשה המטרה.

 

מסקנות בכל הנוגע לקידום אתרים לעורכי דין

 

בעידן שבו אין כמעט בעל מקצוע ללא נוכחות אינטרנטית, עורכי דין שרוצים לייצר חשיפה אפקטיבית ברשת האינטרנט חייבים ליצור קשר עם מקדם אתרים מקצועי! איש מקצועי ומומחה לקידום אתרים עם בדגש על קידום אתרים לעורכי דין יוכל לקצר משמעות את חבלי הלידה של תהליך קידום האתר שלכם. בנוסף הוא יכול גם לתת לכם שירות בניית אתר עם חווית משתמש מותאמת לגולשים שלכם,עם מבנה קישורים חזק בדיוק בדיוק כמו שגוגל אוהב.

 לסיום

חשוב מאוד שתפנימו זאת מוקדם ממאוחר, האתר שלכם צריך להיות מותאם לקידום אורגני ולקמפיין פרסום ממומן בגוגל, מומלץ להשקיע ביסודות האתר ולא להתפשר על פחות ממושלם